Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Wojsko szuka dostawców posiłków

23 lutego 2009
Koniec z obieraniem przez żołnierzy  ziemniaków do  wojskowego kotła. Być może już wkrótce menażki zastąpią zgrabne tacki i opakowania jednorazowego użytku  lub ładna zastawa. Wojsko oczekuje propozycji od potencjalnych dostawców gotowych posiłków, słowem obsługi przez tzw. catering.
Takie stanowisko przedstawił  płk dypl. Paweł Kler – komendant Wojskowego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Służby Żywnościowej na IV Targach Mięsa i Wędlin „Polski smak” podczas dyskusji na konferencji pod hasłem „Kanały dystrybucji mięsa i wędlin w Polsce” w czasie pierwszego panelu dyskusyjnego „Zaopatrzenie w mięso i jego przetwory dla służb mundurowych” zapytany o plany w tym zakresie przez Roberta Modzelewskiego – dyrektora zarządzającego Eurest Poland Sp. z o.o. i jednocześnie prezesa Związku Pracodawców Sektora Cateringu Kontaktowego.
Ile będzie potrzeba posiłków? Na początek dla 100 tys. żołnierzy. Ale nie od jutra. W wielu jednostkach w kuchniach posiłki nadal przygotowywane będą w sposób tradycyjny. Catering to co prawda pieśń przyszłości, ale w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań i ekonomizacji dostaw żywności wojsko nie zamierza rezygnować z nowej formy podawania posiłków. Już w czasie targów  przedstawiciele wojska nawiązali pierwsze kontakty z firmami cateringowymi działającymi na polskim rynku (Eurest Poland, Sodexo i inni). Dostawcy posiłków, tak jak w przypadku jednostek budżetowych, będą wyłaniani w postępowaniu konkursowym na podstawie ustawy o zamówieniach publicznych - według specyfikacji istotnych warunków zamówienia.


POWIĄZANE

20 listopada 2024 roku, w Warszawie odbyło się VI Posiedzenie Krajowej Rady Izb ...

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval oraz Minister Rolnic...

Według stanu na 20 listopada od początku tego miesiąca koleją na Ukrainie przewi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę