biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Wódki z Polski podbijają świat

5 stycznia 2016
Jak pisze Rzeczpospolita, Vestal Vodka Limited to firma należąca do pochodzącego z Nowej Zelandii Johna Borrella i jego syna Williama. Ziemniaczana wódka podukowana jest na Kaszubach. Markę można kupić w niektórych hotelach i restauracjach w Polsce. Jednak kluczowe są dla niej Wielka Brytanii i Francja.
Na Polskę przypada niespełna 1 proc. sprzedaży wódki Belvedere produkowanej w Żyrardowie. Jej właściciel, koncern LVMH (należą do niego takie luksusowe marki jak Louis Vuitton czy Givenchy), promuje ją głównie za granicą. Marka znana jest w modnych klubach Londynu czy Lazurowego Wybrzeża. W sumie LVMH eksportuje ją do ponad 100 krajów, w tym od 2013 r. także do Rosji.
Na kilkunastu rynkach, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Hongkongu można kupić wódkę Potocki. Ostatnio dołączyła do nich Japonia.
Wódek o polskich korzeniach, które nie są znane powszechnie nad Wisłą, jest więcej. Wśród nich są Pravda czy Konik's Tail stworzony przez pochodzącego z Chorwacji Pleurata Shabani. Promując je, ich producenci wykorzystują fakt, że Polska znana jest na świecie z produkcji czystej.



POWIĄZANE

W obliczu dynamicznych zmian na rynku surowców roślinnych, sektor paszowy w Euro...

W sezonie 2024/25 Unia Europejska wyłania się jako kluczowy światowy importer śr...

Lato w polu nie zna odpoczynku. To czas intensywnej pracy, gdy każda godzina ma ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę