Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Wizyty w agencjach rolnych

2 sierpnia 2007
W pierwszym dniu po objęciu urzędu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojciech Mojzesowicz odwiedził agencje rolne, w których odbył spotkania z członkami kierownictwa. Pierwszą agencją, którą odwiedził minister Wojciech Mojzesowicz była Agencja Rynku Rolnego.
Ministrowi towarzyszył, sprawujący nadzór nad Agencją, podsekretarz stanu Jan Krzysztof Ardanowski.

W spotkaniu, oprócz prezesa Stanisława Grzegorza Kamińskigo oraz zastępców – Waldemara Sochaczewskigo, Ireneusza Jabłońskiego i Mariusza Lipińskiego uczestniczyli dyrektorzy biur i zespołów Centrali ARR.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz wyraził zadowolenie z dotychczasowych efektów pracy Agencji Rynku Rolnego i podkreślił, że jedynym kryterium oceny pracowników powinny być ich kompetencje, zaangażowanie i efektywność pracy.
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ministrowi towarzyszył sekretarz stanu Henryk Kowalczyk.
W trakcie spotkania z udziałem prezesa ARiMR Leszka Droździela oraz zastępców prezesa: Katarzyny Obraniak – Chyż, Grzegorza Jakucia i Grzegorza Pięty omawiano sprawy związane z wdrażaniem Programu Rozwju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 oraz obsługą innych bieżących zadań Agencji.

Również w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych odbyło się robocze spotkanie z prezesem Wacławem Szarlińskim. W rozmowach uczestniczyli także sekretarz stanu Henryk Kowalczyk, który sprawuje nadzór nad agencją oraz wiceprezes Sławomir Pietrzak.
Omówiono bieżącą sytuację na rynku ziemi rolnej pochodzącej z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Uznano, że najistotniejsze dla prawidłowego gospodarowania ziemią Skarbu Państwa jest doprowadzenie do nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Jej celem jest zwiększenie dostępu do gruntów Zasobu rolników chcących powiększyć gospodarstwa rodzinne oraz zwiększenie możliwości sprawowania przez ANR kontroli nad obrotem gruntami rolnymi w Polsce. Minister Wojciech Mojzesowicz interesował się również problematyką związaną z zagospodarowaniem i ochroną konserwatorską zespołów parkowo-pałacowych, będących bezpośrednio w posiadaniu Agencji lub znajdujących się obecnie w dzierżawie, a zaliczanych do dziedzictwa kulturowego polskiej wsi. Omówiono także kwestię zasobów mieszkaniowych przejętych przez Agencję, a obecnie sukcesywnie sprzedawanych byłym pracownikom ppgr lub członkom ich rodzin na preferencyjnych warunkach, uwzględniających sytuację majątkową tego środowiska.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę