Green_Gas_2026_900

Widać ożywienie na rynku pracy

5 stycznia 2016
Stopa bezrobocia w 2014 r. i 2015 r. będzie stopniowo spadać, a na rynku pracy widoczne jest ożywienie - wynika z raportu o rynku pracy firmy Adecco Poland.
"Nie tylko dane z końcówki zeszłego roku, ale również ostatnie wskaźniki dotyczące konsumpcji, nastrojów Polaków i opinie przedsiębiorców wskazują, że polska gospodarka zaczyna przyśpieszać. Prognozy w kontekście zatrudnienia, chociaż bardzo ostrożne, pozwalają przypuszczać, że w 2014 i 2015 r. będziemy mieli do czynienia ze stopniowym spadkiem bezrobocia" - napisano w komentarzu do raportu.
"Ostrożnie podchodzimy do prognozowania bardzo optymistycznych scenariuszy w kontekście wzrostów na rynku pracy. Niemniej jednak analiza wyników agencji zatrudnienia pozwala przypuszczać, że możemy mieć do czynienia ze stopniowym ożywieniem na rynku pracy. Na pewno pomoże w tym okres wiosenny, który zwiększy zapotrzebowanie na prace sezonowe" - dodała Anna Wicha, dyrektor Adecco Poland.
Z opublikowanych przez GUS danych wynika, że stopa bezrobocia w grudniu 2013 roku wyniosła 13,4 proc.



POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę