Green_Gas_2026_900

Wartość eksportu polskich produktów rolno-spożywczych przekroczy 14 mld euro

15 kwietnia 2011
Jak podaje Rzeczpospolita, rośnie eksport polskich produktów rolno-spożywczych.Popyt na naszą żywność rośnie przede wszystkim w UE. Na kraje Wspólnoty przypada ok. 80 proc. wpływów z zagranicznej sprzedaży polskich artykułów.

Polskie produkty rolno-żywnościowe są popularne w krajach UE
Według prognoz IERiGŻ wynika, że wyeksportujemy w tym roku produkty żywnościowe za 14,1 mld euro, czyli o 6,2 proc. więcej niż w 2010 r. Wzrostu wartości eksportu o ok. 10 proc. oczekują zaś eksperci Banku BGŻ.
Jak informuje Rzeczpospolita  jednym z kluczowych polskich towarów eksportowych jest mięso. Ryszard Smolarek, prezes Zakładów Mięsnych Łmeat, potwierdza, że sprzedaż zagraniczna napędzi tegoroczne wyniki mięsnej branży.
Koniunkturę na światowych rynkach wykorzystują także firmy mleczarskie. Mlekovita w ubiegłym roku zwiększyła zagraniczną sprzedaż o jedną dziesiątą. W tym roku mabyć jeszcze lepiej.



POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę