OPOLAGRA_2025

W sprawie waloryzacji premii zalesieniowej

5 stycznia 2016
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych 18 czerwca wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie corocznej waloryzacji wysokości premii zalesieniowej o wskaźnik inflacji ogłaszany przez Prezesa GUS. 
Premia zalesieniowa wyklucza grunty z produkcji oraz z pozostałych płatności obszarowych na okres ponad 20 lat i stanowi zryczałtowany ekwiwalent utraconego dochodu rolniczego z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.

 Zdaniem samorządu rolniczego  w przypadku lasów i terenów zalesionych rokroczne wykonywanie ortofotomap wydaje się być zbędnym wydatkiem, a zaoszczędzone w ten sposób środki można by było przeznaczyć na waloryzację płatności zalesieniowych.





POWIĄZANE

Podczas spotkania Copa–Cogeca, UECBV oraz Europejskiego Okrągłego Stołu Zrównowa...

5 czerwca to nie tylko data w kalendarzu – to sygnał do działania. Światowy Dzie...

Taryfa w wysokości 50% to szybka przegrana we wzajemnym, transatlantyckim handlu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę