biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

W ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej

19 października 2012
W Kazimierzu Dolnym w dniach 22 – 23 października odbędzie się robocze spotkanie eksperckie poświęcone ewaluacji w przyszłym okresie programowania 2014-2020 - "Ewaluacja ukierunkowana na efekty, polityka oparta na wynikach". Jak informuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest to pierwsze spotkanie w ramach polskiego przewodnictwa w V4 poświęcone w całości kwestiom związanym z ewaluacją. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele jednostek ewaluacyjnych z krajów Grupy Wyszehradzkiej, a także Bułgarii, Rumunii i Słowenii oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej (DG Regio).

Celem spotkania jest omówienie kluczowych kwestii związanych z ewaluacją polityki spójności w kolejnej perspektywie finansowej. W związku z toczącym się obecnie z procesem przygotowania dokumentów programowych dla nowej perspektywy jednym z głównych tematów spotkania będą zagadnienia ewaluacji ex-ante, m.in. podnoszenie jakości ewaluacji  i usprawnienie procesu jej realizacji. Podczas spotkania omówione zostaną również kwestie związane z systemem ewaluacji dla przyszłej perspektywy. Uczestnicy spotkania podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami nad usprawnieniem systemu ewaluacji w poszczególnych państwach oraz wymienią się informacjami na temat zaawansowania prac nad przeprowadzaniem ewaluacji ex-ante w poszczególnych krajach V4, Bułgarii, Rumunii i Słowenii.

Ważnym elementem spotkania będzie również omówienie koncepcji kolejnego wspólnego badania ewaluacyjnego. Do tej pory państwa Grupy V4 zrealizowały wspólne badanie pt. „Wpływ polityki spójności na poziom i jakość zatrudnienia w krajach Grupy Wyszehradzkiej”, na podstawie którego powstał następnie raport syntetyzujący wyniki z wszystkich krajów. Sukces badania i pozytywne doświadczenia wyniesione z jego realizacji zachęciły kraje V4 do dalszej tego typu inicjatywy – informuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.



POWIĄZANE

fot, e-mk, ppr.pl Symboliczny marsz europejskiego rolnictwa w sprawie przyszłośc...

Mleko to jeden z najważniejszych składników diety dzieci i młodzieży. Bogate w w...

Pięć największych francuskich sieci handlowych zaapelowało do rządu Françoisa Ba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę