Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

W obszarze energetyki odnawialnej

5 stycznia 2016
„Społeczne projekty w obszarze energetyki odnawialnej w Polsce i Regionie Karpackim”  to tytuł konferencji organizowanej przez REScoop 20-20-20 , Stowarzyszenie The Krakow Institute for Sustainable Energy (KISE)  i CEE Bankwatch Network.18 października 2014 w Krakowie.
Jak udało się nam dowiedzieć podczas spotkania zostaną omówione możliwości i wyzwania stojące przed obywatelską energetyką odnawialną w Polsce i Regionie Karpackim. Seminarium skierowane jest do  mieszkańców zainteresowanych aktywnością REScoop, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, zarządzających lokalnymi przedsięwzięciami typu REScoop i przedstawicieli sektora energii odnawialnych
REScoop 20-20-20 stanowi konsorcjum dwunastu międzynarodowych organizacji, które połączyły swoje siły na rzecz zwiększenia liczby społecznych projektów w obszarze energetyki odnawialnej w Europie.
Program Konferencji 10.00 – 11.15 Wprowadzenie
 
Łukasz Pytlinski zaprezentuje Stowarzyszenie The Krakow Institute for Sustainable Energy.
 
Dirk Knapen opisze założenia projektu REScoop 20-20-20. Wraz z przedstawicielami zachodnioeuropejskich społecznych projektów energetycznych, przedstawi doświadczenia związane z proektami dotyczącymi energii odnawialnej, dostaw oraz oszczędności energii i zarządzania sieciami. Zaprezentuje też projekt WISE dotyczący budowy lokalnego poparcia dla energetyki wiatrowej.
 
Paulina Kozubek zaprezentuje Polską Sieć Energie Cités, Porozumienie Burmistrzów oraz działania polskich gmin z zakresu efektywności energetycznej.
 
Beata Maciejewska przedstawi projekt Demokracja Energetyczna oraz działalność Zielonego Instytutu.
 
Marina Petrović z UNDP Croatia zaprezentuje organizację European Sustainable Energy Youth Network, która z pomocą Fundacji Heinricha Boella została założona w Niemczech, Chorwacji, Grecji i Serbii.
 
11.30 – 12.45  Energia odnawialna w rękach lokalnych grup
 
Daniele Domanin z Societá Cooperativa Elettrica Gignod w mieście Aosta wyjaśni, w jaki sposób zorganizowana jest dostawa energii dla w 100% zielonej wioski położonej we włoskich Alpach.
 
Tomasz Koprowiak z Kisielic, polskiej wsi, która została nagrodzona przez Unię Europejską nagrodą ManagEnergy Award 2014za wybitne osiągnięcia w zakresie lokalnych i regionalnych projektów energetycznych, zaprezentuje swoją działalność.
 
Arnold Rabiega ze Spółdzielni Nasza Energia przedstawi, w jaki sposób ich powstawała niedawno założona, pierwsza polska spółdzielnia energetyczna.
 
Mak Dukan z Zelena Energetska Zadruga podzieli się swoimi doświadczeniami z prowadzenia licznych projektów REScoop w Chorwacji, szczególnie historią pilotażowego projektu na wyspie Krk i crowdfundingu w Kaštela.
 
12.45 – 14.00 Lunch
 
14.00 – 14.30 Finansowanie społecznych projektów energetycznych
 
Miroslav Mojzis z CEE Bankwatch Network przedstawi możliwości finansowania dla społecznościowych projektów energetycznych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej i omówi korzyści i bariery ich realizacji.
 
Julia Krzyszkowska z CEE Bankwatch Network opowie o potencjale i dostępności funduszy unijnych na mikro i małe projekty energetyczne w Polsce.
 
14.30 – 16.15 Rozmowy z prelegentami w rotacyjnych grupach
 
16.15 – 16:30 Wnioski i podsumowanie dnia
 
16.30 – 17.00 Koktajl na zakończenie


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę