A_BIO_AGRO_950

W listopadzie stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 proc.

3 grudnia 2015
Stopa bezrobocia rejestrowanego w listopadzie wzrosła do 13,2 proc. z 13,0 proc. w październiku - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opublikowanych w poniedziałek.
"Stopa bezrobocia na koniec listopada wyniosła 13,2 proc. i była o 0,2 pkt. proc. wyższa niż w październiku. W tym samym okresie roku ubiegłego wzrost było dwukrotnie większy i wyniósł 0,4 pkt. proc." - podał resort pracy w komunikacie.
"W listopadzie pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 55 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 27 proc. więcej niż rok temu, kiedy było to 49 tys." - dodano.
Z danych MPiPS wynika, że w urzędach pracy w końcu listopada zarejestrowanych było 2,115 mln osób bezrobotnych.
"W porównaniu do października ich liczba wzrosła o 40,6 tys. Wzrost był zdecydowanie słabszy niż w ubiegłym roku. Wówczas w listopadzie przybyło 63,3 tys. bezrobotnych" - poinformowano.
MPiPS poinformowało również, że przekazało w listopadzie urzędom pracy ok. 100 mln zł dodatkowych środków na wsparcie osób bezrobotnych, resort szacuje, że pozwoli to pomóc dodatkowym 12 tys. bezrobotnych.




POWIĄZANE

Według ekspertów, w nowym sezonie produkcja olejów roślinnych w Turcji spadnie d...

Copa-Cogeca ogłasza zwycięzców 6. Europejskiej Nagrody za Innowacje Spółdzielcze...

Czy wiesz, że istotą bezstresowego i owocnego sezonu żniw może być planowanie za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę