Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

W kierunku eliminacji ubóstwa

9 lutego 2015
Komisja Europejska przedstawiła 5 lutego 2015 roku  swoje poglądy na temat globalnych wysiłków, które będą potrzebne w celu eliminacji ubóstwa i zapewnienia zrównoważonego rozwoju. Komunikat w sprawie „globalnego partnerstwa na rzecz likwidacji ubóstwa i zrównoważonego rozwoju po 2015 r.” został przygotowany wspólnie przez wysoką przedstawiciel i wiceprzewodniczącą Federicę Mogherini, komisarza ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju Nevena Mimicę oraz komisarza ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vellę.
Uzgodniono go z pierwszym wiceprzewodniczącym Fransem Timmermansem, który odpowiada horyzontalnie za zrównoważony rozwój. W komunikacie tym nie tylko przedstawiono propozycje, w jaki sposób społeczność międzynarodowa powinna organizować swoje działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju, lecz również wskazano, jak UE i jej państwa członkowskie mogą przyczynić się do tych międzynarodowych wysiłków.
Rok 2015 ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju na świecie. Poprzez przyjęcie agendy rozwoju po 2015 r., która zastąpi milenijne cele rozwoju, społeczność międzynarodowa zapewni odpowiedź na wyzwania stojące przed obecnym światem: likwidacji ubóstwa, zapewnienia zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju dla obecnych i przyszłych pokoleń oraz zagwarantowania promowania i ochrony wszelkich praw człowieka i wartości podstawowych jako podstawy dla budowy stabilnych i zamożnych społeczeństw.
- Rok 2015 będzie kluczowy dla społeczności międzynarodowej. Eliminacja ubóstwa i wprowadzenie świata na ścieżkę zrównoważonego rozwoju to nasze wspólne wyzwania. Realizacja tych celów leży również w naszym wspólnym interesie. UE nadal będzie konstruktywnie współdziałać ze swoimi partnerami w trakcie zbliżających się negocjacji i jest gotowa w pełni wywiązywać się ze swojej roli w realizacji tej agendy – mówi Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej.


POWIĄZANE

Integracja ukraińskiego rynku rolnego z Unią Europejską wymaga zwiększenia ogóln...

Według stanu na 21 listopada cukrownie zrzeszone w Krajowym Stowarzyszeniu Produ...

Analizie dotyczącej sytuacji w rolnictwie w 2024 i prognozy krótkookresowejcykli...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę