A_TSW_2026_950

W Chrzanowskiem jak w Prowansji

5 stycznia 2016
Jest szansa, że jeszcze w tym roku hektary nieużytków, szpecących powiat chrzanowski, zamienią się w pachnące, lawendowe dywany, zapowiada "Dziennik Polski".
Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo na Jurze" stara się o unijne pieniądze na zagospodarowanie ugorów, które mogłyby wyglądać jak tereny w Prowansji.

Pomysł ma poparcie pszczelarzy. Te rośliny są nie tylko piękne ale i pożyteczne. Pszczoły zrobiłyby z nich smakowity miód.

Jerzy Kasprzyk, prezes LGD "Partnerstwo na Jurze", liczy, że dzięki lawendowym polom uda mu się przywrócić lata świetności pszczelarzy. - Nawiązaliśmy współpracę z lokalną grupą działania w austriackim Pischelsdorfie. To właśnie oni podpowiedzieli nam, jak zagospodarować nieużytki, mówi Kasprzyk.

Czeka na ostateczne wytyczne od austriackich przyjaciół, by wspólnie z nimi stworzyć projekt umożliwiający sięgnięcie po pieniądze z Unii Europejskiej.



POWIĄZANE

Jeśli ktoś myśli, że umowa z Mercosur była największym zagrożeniem dla polskiego...

Bruksela znów ogłasza sukces. Produkcja rośnie, zapasy są „bezpieczne”, a unijne...

Zgodnie z prognozą USDA (U.S. Department of Agriculture) z 9 grudnia br., świato...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę