A_BIO_AGRO_950

USDA: Soi będzie mniej

20 lipca 2012
W związku z panującymi od ponad miesiąca suszami, Amerykański Departament ds. Rolnictwa (USDA) w raporcie Oilseeds World Market and Trade, opublikowanym 11 lipca 2012 roku, koryguje w dół prognozy światowych zbiorów soi.

Jak obecnie oceniają eksperci, globalna produkcja soi w sezonie 2012/2013 może wynieść tylko 267 mln t. Jest to znacząca zmiana, ponieważ jeszcze w czerwcu br. oczekiwano 271 mln t. Prognozy konsumpcji obniżono o 1,8 mln t do 263,15 mln t, natomiast zapasy końcowe 2012/2013 szacuje się na 2,9 mln t (do poziomu 55,7 mln t).

Jak do tej pory nie skorygowano jeszcze prognoz zbiorów w Ameryce Południowej oraz w Chinach – informują eksperci rynkowi z Banku BŻ.



POWIĄZANE

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...

Chaber bławatek (Centaurea cyanus L.), nazywany potocznie bławatkiem, to jeden z...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrum Kontroli i Prewencji...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę