A_BIO_AGRO_950

USA eksportują więcej mrożonej wołowiny

8 marca 2012
Bank Gospodarki Żywnościowej informuje, że w ubiegłym roku Stany Zjednoczone zwiększyły znacząco eksport wołowiny. Jak podaje Agriculture and Horticulture Development Board, brytyjski odpowiednik naszych funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, w 2011 r. eksport świeżej i mrożonej wołowiny wzrósł o 22 proc.
Wolumen eksportu wyniósł 884 tys. t w porównaniu z 727 tys. t rok wcześniej.
Był to kolejny już rok dynamicznego wzrostu eksportu, gdyż w 2010 r. urósł on o 19 proc. Tak dobre wyniki w 2011 r. możliwe były m.in. dzięki stosunkowo słabemu dolarowi i wysokiemu popytowi na wołowinę na rynkach światowych.
Wśród dużych odbiorców amerykańskiej wołowiny Japonia, Korea Pd. i Kanada zwiększyły import o około jedną trzecią. Duże wzrosty notowano również w przypadku niektórych mniej ważnych odbiorców: Rosji, Hongkongu i Wietnamu. Jednak mimo niewielkiemu spadkowi importu, Meksyk pozostaje nadal największym odbiorcą wołowiny ze Stanów Zjednoczonych.


POWIĄZANE

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...

Chaber bławatek (Centaurea cyanus L.), nazywany potocznie bławatkiem, to jeden z...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrum Kontroli i Prewencji...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę