Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Uporządkować sprawy dochodowe w rolnictwie

29 lutego 2012
Wiktor Szmulewicz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych  i  Grzegorz Mazur, członek zarządu KRIR 22 lutego  spotkali się Maciejem H. Grabowskim podsekretarzem Stanu Ministerstwa Finansów  oraz Ewą Adamiak, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych MF w celu uzyskania informacji na temat  planowanych prac resortu dotyczących  wprowadzenia  podatku dochodowego dla  rolników.
W trakcie spotkania przedstawiciele resortu finansów poinformowali, że wstępne założenia  reformy rolniczych podatków są przygotowywane  w resorcie finansów we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapewnili, też  że proponowane zmiany te nie mają na celu zwiększyć wpływy do budżetu państwa, a  tylko uporządkować sprawy dochodowe w rolnictwie. Zapewnili również, że równolegle muszą iść zmiany w podatku rolnym i nie będzie to podwójne opodatkowanie.
 
Krajowa Rada Izb Rolniczych ma być  tą stroną społeczną, z którą będą uzgadniane projekty zmian.
Ministerstwo Finansów kwietniu bieżącego roku przedstawić wstępne założenia wprowadzenia podatku dochodowego   rolnictwie. Natomiast 2013 roku  planowane  jest wprowadzenie prowadzenia rachunkowości w rolnictwie, tj. książki przychodów i rozchodów. Resort finansów zastanawia się również nad klasyfikacją podmiotów rolnych, którzy zobowiązani byliby, do płacenia podatku dochodowego. Najmniejsze gospodarstwa nadal płaciłyby tylko podatek rolny. 
 
Spotkanie to jednak nie rozwiało obaw prezesa KRIR, co do negatywnych skutków przyjęcia podatku dochodowego dla polskiej wsi.





POWIĄZANE

Traktor blokujący ruch drogowy w Brukseli/ Fot. Bogdan Hoyaux [© European Union ...

Dla certyfikowanych ukraińskich producentów rolnych zajmujących się produkcją ek...

Zgodnie z wynikami trzech kwartałów 2024 r. rumuński port Konstanca zmniejszył o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę