biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Udaremniono sprzedaż starego mięsa w supermarkecie

12 sierpnia 2004

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Poznaniu udaremnił próbę sprzedaży 300-stu kilogramów przeterminowanego mięsa. Znaleziono je w jednym z podpoznańskich supermarketów. Dzięki interwencji lekarza weterynarii, mięso zostało skonfiskowane, wycofane ze sprzedaży i spalone.

Jak powiedział Radiu Merkury powiatowy lekarz weterynarii Lech Gogolewski, supermarket nie spodziewał się, że inspekcja - po kontroli poprzedniego dnia - pojawi się nazajutrz. W tym przypadku nie nałożono na supermarket żadnej kary, bo nie doszło do sprzedaży przeterminowanego mięsa.

Do tej pory weterynarze, którzy nadzorują sprzedaż w mięsa w supermarketach, nie stwierdzili natomiast przypadków odświeżania tego typu wyrobów - nadmanganianem potasu.


POWIĄZANE

Współczesna hodowla zwierząt stawia coraz wyższe wymagania w zakresie higieny pr...

W pierwszym półroczu 2025 r. zlikwidowano w Polsce 2 707 stad świń, co przełożył...

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę