biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Testament papieża może być odczytany w środę

5 kwietnia 2005

Jest możliwe, że w środę zostanie odczytany testament papieża Jana Pawła II - powiedział rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls.

Wcześniej mówiono, że Jan Paweł II zostawił dokument, którego jeszcze nie odczytano kardynałom.

W Watykanie jest już 91 kardynałów, ale nie podjęto jeszcze decyzji o dokładnej dacie rozpoczęcia konklawe - poinformował Joaquin Navarro-Valls.

Odpowiadając na pytania, Navarro-Valls powiedział, że papież przed śmiercią nie ujawnił nazwiska kardynała in pectore (czyli w sercu); być jest ono w dokumentach pozostawionych przez papieża.

Rzecznik potwierdził na konferencji prasowej, że Jan Paweł II zostanie pochowany w grotach watykańskich, w miejscu gdzie spoczywał Jan XXIII.


POWIĄZANE

W gospodarstwach rolnych generowane są różne odpady, z których wiele wymaga odpo...

Myślisz, że domek narzędziowy sprawdza się tylko do przechowywania różnych przed...

Waszyngton / Sydney, 23 lipca 2025 r. Prezydent Donald J. Trump po raz kolejny s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę