biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Talon z podatkiem

27 stycznia 2004

W tym roku pracownicy obdarowani talonami do hipermarketów, bez względu na ich wartość, będą musieli zapłacić od nich podatek.

Pieniądze na talony pochodzą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Nie ma jednak przymusu by zgromadzone na nim środki były spożytkowane akurat na tę formę wsparcia pracownika. Jednak dotychczas pracodawcy chętnie z niej korzystali, bo dzięki temu można było uniknąć płacenia podatku. Jeszcze do niedawna nie trzeba było dzielić się z fiskusem w przypadku bonów towarowych do wartości 700 złotych. W ubiegłym roku kwota wolna od podatku była już znacznie mniejsza i wynosiła 380 zł.

Tymczasem znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie zakłada już żadnych zwolnień. - W tym roku bony towarowe, bez względu na ich wartość, będą opodatkowane 19-procentową stawką - wyjaśnia Cyprian Marcinkowski, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Bydgoszczy. - W imieniu pracownika, podatek odprowadzi płatnik, czyli pracodawca.

Nadal zwolnione z podatku są tylko tzw. kupony żywieniowe przekazywane pracownikowi wówczas, gdy pracodawca ma obowiązek wydania posiłków i napojów bezalkoholowych wynikający z przepisów bhp.


POWIĄZANE

Eksport produktów mleczarskich do Kuwejtu – wymagania sanitarne dla USA i Polski...

W Europie wzrosty, w Polsce – rekordowy spadek cen energii o ponad 13 EUR/MWh, c...

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę