Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Tak oszukują nas na mięsie!

13 maja 2011
Wyniki kontroli Inspekcji Handlowej są przerażające. W mielonce indyczej - tańsze mięso kurczaka i wieprzowina, zamiast mięsa wołowego sprzedawano wieprzowinę, a w mielonym wieprzowym było zbyt dużo chrząstek i tkanki łącznej.

Podlaska inspekcja handlowa skontrolowała sklepy i aż w 60 procentach sprzedawanego mięsa wykryła nieprawidłowości! Posypały się już kary dla sprzedawców. Teraz kontrola czeka także zakłady mięsne.

– Aż włos na głowie się jeży. Chyba najlepiej kupić maszynkę do mielenia i samemu przygotować mięso na kotlety. Ja od dziś będę tak przynajmniej robić - mówi Agnieszka Ruta (28 l.) z Białegostoku.

I trudno się dziwić, bo nawet płacąc wysoką cenę, nie można spodziewać się, że mięso mielone, które kupujemy będzie najwyższej jakości.

– Niestety, w przypadku mięsa mielonego jest łatwo oszukać klienta – przyznaje Leszek Mironiuk z Inspekcji Handlowej w Białymstoku.

Najczęściej jesteśmy oszukiwani na składzie i jakości tego mięsa. I jest to oszustwo podwójne, bo sklep nas przekonuje, że mięso jest najwyższej jakości i producent robi to samo na opakowaniu. Tymczasem jakość ta jest wątpliwa.

– Podczas tej kontroli zdarzało się także, że w sklepie sprzedawano mięso, które termin ważności już minął – mówi Leszek Mironiuk.

Na razie posypały się mandaty dla właścicieli sklepów. W najbliższym czasie kontrole czekają także zakłady mięsne, które wypuszczają sfałszowane mięso mielone do sprzedaży. - Klienci bardzo często oszukiwani są na składzie mięsa mielonego, bo jego rzeczywisty skład można zbadać jedynie w laboratorium. Nasze coraz częstsze kontrole mają służyć temu, by jakość tego mięsa podniosła się - dodaje Leszek Mironiuk.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę