biogaz_09_2025

Szlakiem Tradycji i Kultury Wsi Polskiej – Kapliczki Przydrożne

16 kwietnia 2007
W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  przy ulicy Wspólnej w Warszawie miała miejsce wystawa podsumuwująca realizowany przez Fundacje  Edukacyjną 4H w Polsce Wystawa ,,Szlakiem tradycji i kultury wsi polskiej – kapliczki przydrożne’’Na wystawę z województwa łódzkiego i wielkopolski łącznie przyjechało ok. 150 członków  klubów 4H

Wszyscy uczestnicy projektu  zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym promowali wytyczone przez siebie szlaki turystyczne w swojej gminie.
Rozdane  zostały wyróżnienia dla koordynatorów i opiekunów klubów 4H, którzy  czuwali nad przebiegiem prac związanych z projektem i działalnością klubów 4H.
Celem projektu jest pielęgnacja polskiej kultury sakralnej, ochrona dziedzictwa kulturowego oraz promowanie turystyki wiejskiej. Ważnym elementem naszej inicjatywy jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży poprzez konkretne działania. Zadania zawarte w projekcie kierujemy bezpośrednio do dzieci i młodzieży – naszych klubowiczów w wybranych regionach kraju.
W projekcie brało udział udział 6 gmin: Koluszki, Rogów, Jeżów, Brzeziny (woj.. łódzkie), Czermin, Pleszew (woj. Wielkopolskie).
   




    



POWIĄZANE

Bliski Wschód coraz szerzej otwiera się na ukraińskie produkty rolne — rosnące s...

Ukraina z mniejszymi zbiorami zbóż – skutki ekonomiczne i globalne konsekwencje ...

Jak w zeszłym tygodniu poinformowała ARiMR ,organizacje producentów  mogą składa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę