OPOLAGRA_2025

Serowy kościół

28 maja 2003

Holenderskie miasto Edam zamierza wybudować kościół wyłącznie ze swojego sławnego sera. Serowa świątynia będzie wiernym odzwierciedleniem znajdującego się w mieście prawdziwego piętnastowiecznego kościoła w skali 1:10.

Mieszkańcy miasta chcą w ten sposób zebrać fundusze na renowację kościoła i nowy dzwon. 7500 mieszkańców miasta Edam zostanie poproszonych o zakup cegiełek w cenie 10 dolarów każda. Autor pomysłu, Bart van Dillen, mówi: Mamy nadzieję, że trafimy do Księgi Rekordów Guinnessa.

Serowy kościół powstanie z ponad 10 000 cegiełek sera edamskiego i będzie miał dziewięć metrów długości i cztery szerokości. Od 1 lipca będzie go można oglądać we wnętrzu prawdziwego kościoła, a potem zostanie zaprezentowany na tradycyjnych targach sera edamskiego.

Ciekawe, czy jako strażnika zatrudnią kota?


POWIĄZANE

Podczas spotkania Copa–Cogeca, UECBV oraz Europejskiego Okrągłego Stołu Zrównowa...

5 czerwca to nie tylko data w kalendarzu – to sygnał do działania. Światowy Dzie...

Taryfa w wysokości 50% to szybka przegrana we wzajemnym, transatlantyckim handlu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę