Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

SAPARD: pierwsza transza w drodze do Polski

4 lipca 2002

Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że jeszcze w tym tygodniu może wpłynąć do Polski pierwsza transza z SAPARD-u w wysokości ok. 40 mln euro.

Rzecznik komisarza UE ds. rolnictwa Franza Fischlera Gregor Kreuzhuber poinformował, że w ramach programu SAPARD Polska otrzyma 171,6 mln euro, zaś pierwsza transza wyniesie ok. 40 mln. euro. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu środki te wpłyną do Polski i zostaną ulokowane na rachunku walutowym rządu.(PAP)

Na temat programu SAPARD i jego realizacji nasza redakcja rozmawiała z  Andrzejem Jamrozikiem p.o. dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wywiad wkrótce zamieścimy na naszych stronach, a teraz przekazujemy Państwu informację, że w dniu dzisiejszym - na podstawie decyzji wiceprezesa ARiMR Jacka Świeżawskiego - Dolnośląski Oddział Regionalny rozesłał prośby do wszystkich samorządów i instytucji, które otrzymały oryginalne wnioski z załącznikami o pomoc finansową w działaniu II, aby umożliwiły potencjalnym beneficjentom kserowanie tych druków. Dyrektor Jamrozik powiedział redakcji, że dzisiaj na konferencji prasowej wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski oraz prezes ARiMR Aleksander Bentkowski poinformowali o uruchomieniu programu SAPARD i o możliwości składania od 17 lipca wniosków o pomoc finansową w trzech działaniach.  


POWIĄZANE

W wyniku pożaru możemy stracić cały dobytek życia. Takie zdarzenie może mieć wie...

15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę