MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Ruszyła VI edycja Śląskiej Nagrody Jakości

27 października 2003

Minęło już sześć lat od chwili, kiedy Komitet Polskiej Nagrody Jakości ustanowił przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach konkurs pod nazwą Śląska Nagroda Jakości. Dziś ma on już trwałe miejsce w życiu gospodarczym regionu. Zostanie jego laureatem otwiera możliwość ubiegania się o Polską Nagrodę Jakości, a następnie o Europejską Nagrodę Jakości.

Właśnie w tych dniach Polską Nagrodę Jakości IX edycji, przyznawaną przez Krajową Izbę Gospodarczą, uzyskała jedna z firm - laureatek Śląskiej Nagrody Jakości oraz jedna śląska instytucja. W kategorii polskich firm produkcyjnych zatrudniających do 250 osób laureatem zostało przedsiębiorstwo PRO Sp. z o.o. z Bielska-Białej, a wyróżnienie zdobył Urząd Miasta Rybnik.
 
Celem konkursu ŚNJ, odbywającego się pod patronatem wojewody śląskiego i marszałka województwa śląskiego, jest promocja nowoczesnej filozofii zarządzania przez jakość TQM. Jednocześnie chodzi o wyłonienie spośród grona przedsiębiorstw i instytucji tych, które z największym powodzeniem system ten wprowadziły, chcąc polepszyć jakość swoich usług i produktów.
 
Organizowany już po raz szósty konkurs adresowany jest do firm prowadzących działalność od co najmniej trzech lat na terenie województwa opolskiego i śląskiego, posiadających wdrożony system zarządzania według norm ISO 9000, ISO 14000, PN-N-180001 i stosujących zasady TQM oraz do przedsiębiorstw, w których trwa proces przygotowania do budowy systemu zarządzania – wyjaśnia dyrektor Bogusława Bartoszek z RIG w Katowicach.
 
Zaproszenie skierowane jest także do organizacji działających nie dla zysku, jednostek administracji rządowej i samorządowej. Uczestnictwo w konkursie jest jak przeglądanie się w lustrze - można dokonać samooceny, potwierdzić własną renomę i zyskać możliwość promowania tych działań przedsiębiorcy, które prowadzą do lepszego zarządzania firmą. To ważne wobec wyzwań, jakie niesie akcesja do Unii Europejskiej. – Tam jakość jest głównym parametrem konkurencji – podkreśla dyrektor Bartoszek.
 
Zwycięzca konkursu otrzymuje statuetkę, dyplom i tytuł laureata Śląskiej Nagrody Jakości, a kolejne nagrodzone firmy - wyróżnienia konkursu. Natomiast pozostali uczestnicy finału otrzymują dyplomy uczestnictwa w finale. Jednocześnie przyznaje im się prawo do wykorzystania w celach reklamowych czy marketingowych znaku i hasła konkursu.
 
Uroczysta gala podsumowująca VI edycję Śląskiej Nagrody Jakości odbędzie się 7 maja 2004 r. w Teatrze Śląskim. Aby wziąć w niej udział - trzeba wykonać pierwszy krok: zgłosić swój akces do konkursu. Już 30 listopada w RIG w Katowicach mija termin przyjmowania arkuszy identyfikacyjnych przedsiębiorstw.


POWIĄZANE

Nowy rok i nowe szanse na otwarcie nowych rynków dla polskiej żywności wysokiej ...

Polska branża cukrownicza, od dekad oparta na węglu, stoi dziś przed kluczowym w...

Aplikacje IoT służą zintegrowaniu urządzeń, sensorów i całej infrastruktury, dzi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę