biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Rosja: Prognoza dynamicznego wzrostu produkcji cukru

1 marca 2010
Rosyjski związek producentów cukru prognozuje, że w 2010 roku w Rosji zostanie wytworzone 5,6-5,8 mln ton cukru białego (wliczając produkcję z importowanego surowego) wobec 5,05 mln ton, osiągniętych w 2009 roku - informuje FAMMU/FAPA.

Związek szacuje, że w br. produkcja cukru białego z importowanego surowego wzrośnie z 1,77 do 2,1 mln ton, a sam przywóz podwoi się do 2,25 mln ton.
Produkcja cukru białego z krajowych buraków cukrowych prognozowana jest na aż 3,7 mln ton wobec 3,28 mln ton wytworzonych w 2009 roku. Jeśli szacunki związkowców potwierdziłyby się, to byłaby to rekordowo wysoka produkcja.
Do tej pory najwyższym wynikiem jest 3,55 mln ton z 2008 roku. Rosja jest jednym z największych na świecie importerów cukru, a przywóz stanowi ponad 40% wewnętrznego zapotrzebowania. Celem władz jest zaś dążenie do samowystarczalności.



POWIĄZANE

fot, e-mk, ppr.pl Symboliczny marsz europejskiego rolnictwa w sprawie przyszłośc...

Mleko to jeden z najważniejszych składników diety dzieci i młodzieży. Bogate w w...

Pięć największych francuskich sieci handlowych zaapelowało do rządu Françoisa Ba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę