Green_Gas_2026_900

Rosja nie chce ukraińskiego mleka

5 stycznia 2016
Rosyjski urząd kontroli Rospotriebnadzor wprowadza od piątku zakaz dostaw mleka i produktów mlecznych pochodzących z zakładów należących do 12 firm ukraińskich. Powodem jest naruszenie wymogów dotyczących ochrony praw konsumentów - oświadczył Rospotriebnadzor.

W szczególności, stwierdzono przypadki zanieczyszczenia mikrobami oraz niespełnianie norm podczas badania serów produkowanych przez Milkiland z Kijowa - oświadczyły rosyjskie służby. Zakaz dotknie siedmiu zakładów tej firmy.
Jest to kolejny przypadek zakazu sprowadzania produktów ukraińskich firm mleczarskich; poprzednie restrykcje wprowadzono w kwietniu.
Jak przypomina AFP, Rosja często oskarżana jest o używanie restrykcji handlowych w charakterze sankcji wobec krajów, z którymi jej relacje się pogarszają. W przeszłości m.in. wprowadziła zakaz importu wina gruzińskiego czy produktów mlecznych z poradzieckich państw bałtyckich.
Na początku bieżącego tygodnia Rosja poważnie ograniczyła import mięsa z Mołdawii. UE oceniła ten krok jak rodzaj odwetu za podpisanie przez ten kraj umowy stowarzyszeniowej z Unią.



POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę