Green_Gas_2026_900

Rolnicy się jednoczą

10 grudnia 2004

Już osiem rolniczych grup producenckich zarejestrowało się na Podkarpaciu. Potrzebę zrzeszania się wymusiło wejście do Unii Europejskiej.

Ostatnią zarejestrowaną spółką jest Ovores - ma się zajmować produkcją jaj. Tworzy ją 14 rolników hodowców drobiu, Dziennie chcą produkować 250 tys. sztuk jaj.

Grupa będzie mieć swą siedzibę w Boguchwale i pewnie już niebawem produkowane przez nich jaja trafią na rynek , dodajmy trudny podkarpacki rynek bowiem według szacunków w sklepach 80 procent jaj pochodzi z dużych ferm Wielkopolski i Pomorza.

Ovores jest pierwszą grupą drobiarską  w regionie zarejestrowane są już grupy hodowców trzody, owczarska, sadownicza i producentów zbóż.


POWIĄZANE

Dynamiczne zmiany w polskim rolnictwie, napędzane przez potrzebę zwiększania kon...

W gospodarstwie kalosze mają trudne zadanie: raz stoją w błocie, raz na betonie ...

Współczesne rolnictwo stoi przed wyzwaniem znalezienia złotego środka między mak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę