biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Rolnictwo polskie i UE 2020+

11 lutego 2015
Rada Ministrów 10 lutego  2015 roku podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Rolnictwo polskie i UE 2020+. Wyzwania, szanse, zagrożenia, propozycje”, przedłożoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
Program będzie realizowany w latach 2015-2019 przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy (IERiGŻ-PIB).

Głównym celem programu jest wsparcie instytucji centralnych, a głównie resortu rolnictwa, w monitorowaniu ważnych uwarunkowań społeczno-gospodarczych i instytucjonalnych, a także planowaniu, negocjowaniu, analizie, ocenie i wdrażaniu polityk na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich oraz wzrostu konkurencyjności sektora rolno-żywnościowego do i po 2020 r.
- Ważniejsze cele szczegółowe programu to: wyznaczenie źródeł wzrostu w rolnictwie i roli sektora rolno-spożywczego, wskazanie mechanizmów przezwyciężania barier strukturalnych w rozwoju obszarów wiejskich, zbadanie roli i efektów innowacji w gospodarce żywnościowej, a także określenie roli gospodarstw i przedsiębiorstw rolnych wobec wyzwań klimatycznych. Wśród celów szczegółowych programu jest także określenie skuteczności i efektywności wykorzystania transferów finansowych i instrumentów polityki rolnej Unii Europejskiej w przemianach strukturalnych, budowaniu przewag konkurencyjnych  oraz poprawie warunków pracy i życia ludności wiejskiej – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.


POWIĄZANE

W obliczu dynamicznych zmian na rynku surowców roślinnych, sektor paszowy w Euro...

W sezonie 2024/25 Unia Europejska wyłania się jako kluczowy światowy importer śr...

Lato w polu nie zna odpoczynku. To czas intensywnej pracy, gdy każda godzina ma ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę