W ramach VII edycji konkursu Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” do Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej napłynęło 781 wniosków. Spośród nich wybrano 52 laureatów, którzy na realizację swoich projektów otrzymają granty na łączną kwotę blisko 400 tys. złotych.
Listę laureatów zdominowało województwo warmińsko-mazurskie, z którego aż 10 projektów zyskało aprobatę jury. Wyróżniły się również województwa lubelskie i wielkopolskie, które
w swoim gronie mają kolejno siedmiu i sześciu zwycięzców. Nagrodzone projekty ze wszystkich 13 województw dotyczą różnych dziedzin – aktywności społecznej, akcji kulturalnych, problemów, z którymi boryka się lokalna społeczność oraz wydarzeń sportowych.
Jury przy wyborze laureatów W brało pod uwagę przede wszystkim ocenę techniczno-ekonomiczną oraz merytoryczną. W tej edycji zwrócono szczególną uwagę na wspólne działania i kolegialność realizowanych projektów, co wynikało ze zmian, jakie zaszły w regulaminie. Preferowane były zatem projekty tworzone we współpracy z innymi partnerami oraz wspólne przedsięwzięcia tzw. sieciowe, które swym zasięgiem obejmują obszar kilku gmin czy sołectw i są wspólnie realizowane przez inne podmioty. Takie projekty mogły liczyć na maksymalne wsparcie w wysokości 30 tys. złotych. Jednostkowa wysokość grantu dla danego stowarzyszenia nie przekroczyła natomiast kwoty 10 tys. złotych przy projektach z udziałem środków dodatkowych oraz 7,5 tys. złotych przy wnioskach bez dodatkowego wsparcia.
Program „Razem Możemy Więcej” istnieje od 2009 roku i jest kontynuacją, realizowanego w latach 2006-2007 programu Wspierania Inicjatyw Obywatelskich. Wśród wielu celów programu „Razem Możemy Więcej” są między innymi rozwój infrastruktury społecznej, stymulowanie aktywności mieszkańców wsi do samoorganizacji oraz wspieranie działań wiejskich organizacji pozarządowych i ich współpracy z władzami samorządowymi.
W ramach programu o wsparcie finansowe mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym fundacje i stowarzyszenia, posiadające określoną formę prawną, jak i podmioty kolegialne (np. rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich i inne), mające swoją siedzibę i prowadzące działalność na terenach wiejskich (wsie i miasta do 5 tys. mieszkańców).