Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Pszczela pasieka na hotelowym dachu

3 grudnia 2015
Hyatt Regency Warsaw jest pierwszym i jedynym hotelem w Polsce, który na dachu swojego hotelu posiada własną pasiekę i produkuje ekologiczny miód
Ten oryginalny pomysł powstał wraz z propagowaną przez hotele Hyatt nowatorską filozofią zdrowej, ekologicznej i zrównoważonej diety Food. Thoughtfully Sourced. Carefully Served (Jedzenie. Pozyskiwane z rozmysłem. Starannie podane.) . Miód Łazienki Gold -  produkowany przez 100.000 pszczół zamieszkujących dach hotelu jest serwowany w porze śniadaniowej w hotelowej restauracji Venti- tre.

Pomysłodawcą tego oryginalnego projektu/eksperymentu był Dyrektor Generalny hotelu Hyatt Regency Warsaw, Mr. Heddo Siebs. Pszczoły zamieszkujące na dachu hotelu Hyatt doskonale zaadoptowały się w nowych warunkach i stały się częścią tego ekosystemu. Od początku maja 2012 roku pszczoły pracowicie zbierały nektar z kwiatów drzew znajdujących się w pobliskim Parku Łazienek Królewskich, który przeobrażony w złocisty lipowy nektar dotarł do restauracji Venti-tre. Pierwsze próbki pozyskanego miodu (lipiec 2012) trafiły do laboratorium.  Wyniki badań wyszły bardzo dobre. Zawartość zamieszczeń, metali ciężkich i innych szkodliwych substancji została wykluczona, stąd goście hotelu mogą być pewni, że miód podawany w restauracji Venti-tre jest miodem ekologicznym.

Praca pszczół przebiega pod stałym nadzorem i opieką Marka Barzyka, doświadczonego pszczelarza, który prowadzi swoją ekologiczną pasiekę na Podkarpaciu. Marek Barzyk posiada niezwykle duże doświadczenie w produkcji miodu, a jego  priorytetem jest hodowla pszczół w jak najbardziej naturalnym środowisku. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu pszczoły wspaniale się odnalazły w nowych warunkach i zadomowiły w hotelu Hyatt, z czego czerpią korzyść goście hotelu jak i mieszkańcy Warszawy, gdyż rola pszczół jest nieoceniona: poza produkcją miodu, która stanowi zaledwie 1/10 pracy, pszczoły mają za zadanie zapylanie kwiatów oraz roślin, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego łańcucha pokarmowego.

POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę