Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Program operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 zatwierdzony

24 grudnia 2014
Komisja Europejska zatwierdziła największy unijny program operacyjny „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020. Łączny budżet Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi 27,41 mld euro.
-   Na dofinansowanie projektów w ramach sektora energetyka zostanie przeznaczonych z Funduszu Spójności oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego blisko 2,85 mld euro. Działania w ramach sektora energetyka będą realizowane w dwóch osiach priorytetowych: I - Zmniejszenie emisyjności gospodarki oraz VII - Poprawa bezpieczeństwa energetycznego – informuje Ministesrtwo gospodarki, które w ramach PO IiŚ, będzie Instytucją Pośredniczącą dla sektora energetyka.

Ministerstwo Gospodarki podpisało już  umowy w sprawie wdrażania systemu realizacji Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, na lata 2014-2020 z instytucjami, które będą pełniły funkcję Instytucji Wdrażających w ramach sektora energetyki. Są to:
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie pełnił funkcję Instytucji Wdrażającej dla poddziałania 1.3.1 „Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych”, działania 1.5 „Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu” i działania 1.6 „Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe”.
Instytut  Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy, który będzie pełnił funkcję Instytucji Wdrażającej dla poddziałania 1.1.2 „Budowa oraz modernizacja sieci umożliwiających przyłączanie jednostek wytwarzania energii elektrycznej z OZE do KSE”
i działania 7.1 „Rozwój inteligentnych systemów dystrybuowania, magazynowania i przesyłu gazu i energii elektrycznej”.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który będzie pełnił funkcję Instytucji Wdrażającej dla działania 1.7 „Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej.”


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę