aaa wielkanoc ppr
aa_wielkanoc

Powiat podsumował

4 stycznia 2005

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich placówek podległych Starostwu Powiatowemu w Końskich, na którym podsumowano miniony rok. Zostały również przedstawione najważniejsze plany, które mają być zrealizowane w najbliższym czasie.

Na spotkaniu starosta Antoni Szkurłat omówił zadania, które udało się wykonać w 2004 roku. - Nasz powiat zyskał sześć kilometrów nowych dróg asfaltowych, a 23 kilometry udało się zmodernizować. Na odcinkach o łącznej długości siedmiu tysięcy metrów zostały uporządkowane przydrożne rowy. Wycięto krzaki, zarośla i drzewa, które mogły stanowić niebezpieczeństwo dla kierowców. Część z tych prac została wykonana przy pomocy funduszy z SAPARD.
W zakresie oświaty sukcesem można nazwać dobre przeprowadzenie naboru do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ liczba uczniów wzrosła o 90 na Konecczyźnie w porównaniu z rokiem 2003. Poza tym kuratorium przyznało kilka pracowni komputerowych oraz bibliotekę elektroniczną. - Jeśli chodzi o stypendia dla uczniów i studentów, niestety tylko w niewielkim zakresie udało się zaspokoić potrzeby
- mówił starosta Antoni Szkurłat. - Taką pomoc otrzymało jedynie 140 studentów i 840 uczniów z naszego powiatu.

Omówiono również osiągnięcia służby zdrowia. - To był pracowity rok - informował Szkurłat. - Pomimo wielu trudności można być zadowolonym z ostatecznego wyniku, bo sytuacja polepszyła się. Dyrekcja szpitala im. Św. Łukasza w Końskich pozyskiwała fundusze z zewnątrz, dzięki czemu udało się zakończyć ten rok bez długów. Zostały przeprowadzone remonty budynku, które w znaczny sposób poprawiły standard oferowanych usług przez placówkę. Wszystkie te zabiegi przyczyniły się do tego, że szpital po raz kolejny otrzymał akredytację. Udało się również uzyskać dotację z Unii Europejskiej w wysokości pięciu milionów złotych na przebudowę Oddziału Ratownictwa Medycznego i izby przyjęć.

A co planowane jest na przyszły rok? Jednym z najważniejszych zadań, jest budowa sieci światłowodowej w ramach programu "e-świętokrzyskie". Projekt już został przyjęty, a jego koszt szacowany jest na 3500 euro. Dzięki temu większość placówek w naszym mieście zostanie podłączona do Internetu, co znacznie ułatwi i przyspieszy pracę oraz obieg dokumentów. Światłowód będzie miał długość około dziesięciu kilometrów. Oprócz tego planowany jest zakup serwera elektronicznego, który będzie koordynował całą sieć. - Postaramy się również, aby siedziba starostwa w całości przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Warszawskiej - dodał starosta. - Mamy nadzieję, że w końcu uda się przeprowadzić remont, który pozwoli na to, aby nasza placówka znalazła się w całości pod jednym dachem.


POWIĄZANE

Z najnowszego rynkowego raportu wynika, że w tym roku 24% Polaków w ogóle nie uw...

Kierowcy zaczynają w końcu odczuwać skutki przeceny, z jaką na początku kwietnia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę