biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Pomoc de minimis

25 czerwca 2008

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, reprezentująca interesy producentów rolnych – podatników podatku rolnego województwa warmińsko-mazurskiej, z głębokim niepokojem obserwuje zwiększające się straty na polach uprawnych spowodowanych przez brak opadów.
Podczas spotkań Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej z rolnikami oraz z przedstawicielami instytucji rolniczych poruszany jest problem z określeniem kategorii wsparcia, która jest uznawana lub może zostać w przyszłości za pomoc de minimis.
Dlatego też samorząd rolniczy Warmii i Mazur zwrócił się do Ministra Rolnictwa i rozwoju Wsi o jasne stanowisko w sprawie określenia katalogu pomocy, która zaliczana jest do pomocy de minimis, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkiego rodzaju ulg i zwolnień uzyskiwanych przez rolników, których uprawy lub hodowla została poszkodowana przez suszę lub inne kataklizmy naturalne i z tego tytułu przyznawane jest im wsparcie zewnętrzne.

 


POWIĄZANE

Miód coraz rzadziej kojarzony jest wyłącznie z tradycją i domową spiżarnią. Staj...

Raporty PPR – Analiza Polityczna Ursula von der Leyen na zakręcie historii? Głos...

„Raporty PPR – AgroEksport: Rosja 2024/25"  W lipcu 2025 roku obserwujemy wyraźn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę