biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Polskie masło na cenzurowanym

5 stycznia 2016
W jednym z supermarketów w Popradzie na Słowacji tamtejsza inspekcja weterynaryjna odkryła masło, zawierające niedozwolone emulgatory i konserwanty - podało rmf24.pl . Produkt pochodził z Polski. To kolejna afera z polską żywnością u naszych południowych sąsiadów.

W maśle znaleziono: emulgatory E 471, E 322 (lecytynę sojową), E 472 c oraz konserwant E 202. Zgodnie z przepisami unijnymi i słowackimi substancje te nie powinny znaleźć się w tego typu produkcie mleczarskim.

Masło zostało wycofane ze sprzedaży we wszystkich supermarketach dużej sieci. Klientów, którzy je kupili, wezwano do zwrotu towaru do sklepu.


To nie pierwsza afera z polską żywnością. Na Słowacji wycofano już produkty, do których dodawano sól drogową, w piersiach kurczaków odkryto antybiotyki, a w hipermarketach znaleziono zepsute polskie jajka.

POWIĄZANE

Plan Bezpieczeństwa Gospodarstw Rolnych USA (Plan Bezpieczeństwa Gospodarstw Rol...

8 lipca 2025 r. odbyło się bardzo ważne wydarzenie przed budynkiem USDA w Waszyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę