Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

POLICE – Trzydniowe posiedzenie Rady Nadzorczej

16 lutego 2007

Zakończenie konkursu na prezesa i członka Zarządu Spółki, a także wyrażenie zgody na inwestycje to główne sprawy jakimi zajmuje się Rada Nadzorcza Z.Ch. „POLICE” SA.

Trzydniowe posiedzenie zaczęło się w środę 14 02 2007 r. w siedzibie Spółki. W pierwszym dniu posiedzenia Rada przyjęła uchwałę w sprawie dopuszczenia czterech kandydatów do dalszego udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na te stanowiska. O stanowisko prezesa ubiegają się 3 osoby, a członka Zarządu ds. handlowych 1 kandydat. Na 15 i 16 lutego zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne i podjęcie uchwal w sprawie powołania do Zarządu.

W trakcie środowej części posiedzenia Rada zapoznała się z aktualną sytuacją ekonomiczną Spółki. Zarząd przedstawił też informację o stanie przygotowania programu naprawczego, a także o wdrożeniu w Spółce Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Podczas pierwszego dnia obrad Rada wyraziła także zgodę na realizację projektów inwestycyjnych. Wśród najważniejszych projektów, które przedłożył Zarząd znalazła się warta 9 mln zł adaptacja magazynu do pakowania i paletyzowania nawozów. W magazynie ma stanąć linia do workowania i paletyzowania o zdolności produkcyjnej ok. 600 ton /dobę. W ramach tego projektu powstanie również skład magazynowy o powierzchni 5 tys. m. kw., pozwalający na składowanie około 6 tys. ton nawozów na paletach.

Zakłady Chemiczne POLICE SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 roku debiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Produkcja Zakładów Chemicznych POLICE SA w ok. 50 proc. sprzedawana jest na rynkach zewnętrznych, co stawia firmę w grupie największych polskich eksporterów. POLICE wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych - firma produkuje 50 proc. wszystkich wytwarzanych w Polsce nawozów tej grupy. Na co dzień w spółce zatrudnionych jest 2,8 tys. Osób.


POWIĄZANE

20 listopada 2024 roku, w Warszawie odbyło się VI Posiedzenie Krajowej Rady Izb ...

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval oraz Minister Rolnic...

Według stanu na 20 listopada od początku tego miesiąca koleją na Ukrainie przewi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę