biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Polacy kombinują, jak nie płacić składek ZUS

27 sierpnia 2012
W internecie jak grzyby po deszczu wyrastają firmy pomagające w "optymalizacji składek ZUS", pisze "Gazeta Wyborcza".
Firmy te kuszą, że zamiast blisko 1 tys. zł składki ZUS-owskiej można płacić połowę tej kwoty albo i mniej. Ich zdaniem wystarczy... wyrejestrować się z polskiego ZUS i zatrudnić się w którymś z krajów Unii Europejskiej.


Rzeszowski CBŚ i prokuratura tropią przedsiębiorców, którzy fikcyjnie zatrudniają się w innych krajach, by nie płacić w Polsce ZUS.

- Śledztwo dotyczy oszustwa i przywłaszczania pieniędzy, powiedział gazecie Robert Płoch z wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Proceder jest znany od dwóch-trzech lat. Jaka jest jego skala? ZUS wie, że każdego roku składki odprowadza ponad 2 mln przedsiębiorców. Nie wie, ile firm wyrejestrowało się z naszego ubezpieczenia, by płacić je za granicą. Nie wie też, czy rzeczywiście je płacą, pisze "GW".



POWIĄZANE

Aleksandra Bednarek, sommelierka chleba, z wizytą w Polsce   Wielowymiarowa wizy...

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia często utrudnia utrzymanie zdrowych naw...

Waszyngton, 12 sierpnia 2025 r. – Amerykański sekretarz rolnictwa Brooke L. Roll...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę