A_TSW_2026_950

Pogłowie bydła w Korei Płd. rekordowo wysokie

5 stycznia 2016

FAMMU/FAPA informuje, że w czerwcu pogłowie bydła (rasy hanwoo) w Korei Południowej liczyło 3,05 mln, tj. było o 4,5 proc. większe niż przed rokiem oraz największe w historii.
Zdaniem ekspertów rządowych, za kilka lat pogłowie tych zwierząt wzrośnie do jeszcze większego poziomu, co powinno wpłynąć na ustabilizowanie się cen wołowiny na rynku koreańskim.

Analitycy FAMMU/FAPA podkreślają, że mimo epidemii pryszczycy (listopad 2010 - kwiecień 2011), która przyczyniła się do wybicia prawie 111 tys. sztuk bydła (mniej niż 5 proc. całej populacji), pogłowie tych zwierząt wzrosło dzięki farmerom, którzy zdecydowali się na odchowanie większej ilości cieląt.

 


POWIĄZANE

Kampania cukrownicza 2025/2026 w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. trwa od 25 sier...

W zeszłym tygodniu w ministerstwie rolnictwa miało miejsce spotkanie zorganizowa...

Liderki polskiej wsi rozpoczynają „podróż mentoringową”. Kluczowa Rola Kobiet w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę