OPOLAGRA_2025

Państwo zarobi na paleniu w restauracjach

8 października 2011
Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja szuka wszelkich sposobów na zasilenie państwowej kasy. Jednym z nich ma być przywrócenie zgody na palenie papierosów w większych lokalach gastronomicznych i kasynach, oczywiście nie za darmo.
Na mocy opublikowanego w piątek zarządzenia ministerstwa zdrowia, lokale o powierzchni powyżej 300 metrów kwadratowych będą mogły połowę tej powierzchni przeznaczyć dla palaczy. Zapłacą za to państwu po 200 euro za metr kwadratowy rocznie.
Dotychczas palenie w lokalach gastronomicznych było w Grecji formalnie zabronione, ale w praktyce zakaz ten z reguły nie był przestrzegany.



POWIĄZANE

Podczas spotkania Copa–Cogeca, UECBV oraz Europejskiego Okrągłego Stołu Zrównowa...

5 czerwca to nie tylko data w kalendarzu – to sygnał do działania. Światowy Dzie...

Taryfa w wysokości 50% to szybka przegrana we wzajemnym, transatlantyckim handlu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę