OPOLAGRA_2025

Państwo pomoże najbiedniejszym

3 grudnia 2015
Na posiedzeniu Rządu RP 10 grudnia  podjęto uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu w zakresie wsparcia finansowego gmin w ramach dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020, przedłożoną przez ministra pracy i polityki społecznej.
Rada Ministrów  przedłużyła  okres działania programu dożywiania na lata 2014-2020. Z dożywiania będą korzystali uczniowie z terenów o wysokim poziomie bezrobocia, gmin wiejskich oraz osoby dorosłe – samotne, w podeszłym wieku, chore i niepełnoprawne. W ocenie rządu w latach 2014 – 2020   dożywianiem będzie objętych ok. 2 mln osób, w tym ok. 1,1 mln dzieci i młodzieży.
Na finansowanie programu z budżetu państwa będzie przeznaczone 3.850.000 tys. zł, natomiast samorządy przeznaczą na ten cel 1.575.000 tys. zł.
Jak podkreśla Kancelaria Premiera Rady Ministrów kontynuacja programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” do 2020 r. pozwoli zaliczyć go do krajowych działań w zakresie zwalczania ubóstwa przy planowaniu programu operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) na lata 2014-2020.


POWIĄZANE

Kilka dekad temu, kiedy grypa ptaków była jedynie odległym zagrożeniem, nikt nie...

Rząd Donalda Tuska uzyskał wczoraj w Sejmie wotum zaufania, jednak z sondażu Uni...

Podpisana została pierwsza umowa w ramach unijnego instrumentu gwarancji kredytó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę