biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Owocowe syropy wygrywają z sokami

28 stycznia 2012
Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, gdy producenci soków mają gigantyczne problemy z powodu spadającego popytu, sprzedaż syropów owocowych osiąga historyczne rekordy.
W ubiegłym roku sprzedano ich w sumie za ponad 306 mln zł, co oznacza 4-proc. wzrost w porównaniu z 2010 r. i ponad dwukrotny w ciągu dziewięciu lat.
Segment syropów w mniejszym stopniu niż soki dotyka surowcowa drożyzna, ponieważ większościowymi składnikami są woda i syrop fruktozowo-glukozowy. W najbliższym czasie nie planowane są więc podwyżki cen.
Liderem rynku syropów w Polsce jest Herbapol Lublin. Za nim plasują się: Hoop Polska (marka Paola) oraz Agros Nova.



POWIĄZANE

Aleksandra Bednarek, sommelierka chleba, z wizytą w Polsce   Wielowymiarowa wizy...

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia często utrudnia utrzymanie zdrowych naw...

Waszyngton, 12 sierpnia 2025 r. – Amerykański sekretarz rolnictwa Brooke L. Roll...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę