Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Owoce i warzywa w każdej szkole

28 sierpnia 2012
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 22 sierpnia  podpisał Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu "Owoce w szkole". Rozporządzenie określa zasady realizacji programu w roku szkolnym 2012/2013.

Szkoły podstawowe zainteresowane udziałem w programie „Owoce w szkole" powinny przesłać do właściwego miejscowo Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego Zgłoszenie uczestnictwa w programie „Owoce w szkole" w terminie do 11 września 2012 r.

Zatwierdzeni dostawcy/szkoły podstawowe, którzy uczestniczyli w programie w roku szkolnym 2011/2012 nie muszą ubiegać się o zatwierdzenie na rok szkolny 2012/2013, ponieważ zatwierdzenie uzyskane w ubiegłym roku szkolnym jest bezterminowe. Natomiast nowi dostawcy, którzy chcą uczestniczyć w programie w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 powinni uzyskać stosowne zatwierdzenie do dnia 18.09.2012 r.

W każdym z 10 wybranych tygodni w semestrze dzieci będą otrzymywały nieodpłatnie co najmniej 2 porcje owocowo-warzywne, w skład których będą wchodziły następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, sok owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny.
Stawka pomocy za porcję owocowo-warzywną udostępnioną dziecku wynosi 1,20 PLN.

Jak informuje Agencja Rynku Rolnego rok szkolny 2012/2013 jest czwartym rokiem szkolnym realizacji programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole” zarówno w UE jak i w Polsce. Dzięki udziałowi w programie ok. 10 tysięcy szkół podstawowych w Polsce, świeże owoce i warzywa spożywa ok. 900 tysięcy dzieci!


- Program jest skutecznym narzędziem będącym do dyspozycji szkół, pozwalającym stopniowo kształtować zwyczaje żywieniowe dzieci i wpływać na ich dietę,
a w szczególności zwiększać spożycie owoców i warzyw.
Szczególnie ważnym czynnikiem warunkującym osiąganie celów programu są realizowane w szkołach działania edukacyjne, skierowane zarówno do dzieci jak i rodziców, a od których jakości i efektywności zależy ostateczny rezultat programu – mówi Iwona Ciechan, rzecznik prasowy ARR



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę