A_BIO_AGRO_950

Opolskie: 40-letnia batalia o prąd

12 listopada 2003

40 lat trwa batalia o prąd w domu rodziny państwa Szłapów i Piątków z przysiółka koło Strzelec Opolskich. Przez prawie pół wieku, mimo starań seniora rodziny i jego dzieci, nie udało się doprowadzić światła do domu położonego w lesie.

Wieczorem światło dają głównie świeczki, rzadziej lampka, którą zasila akumulator. Od święta włączany jest telewizor, uruchamiany dzięki prądotwórczemu agregatowi. Jest jeszcze lodówka... kilometr dalej, u sąsiadki w domu.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Zakład Energetyczny znalazł pieniądze na doprowadzenie prądu do domu, podobno jasno ma być jeszcze w tym miesiącu... po 40 latach.


POWIĄZANE

St. Valentin, 11 listopada 2025 r. – Podczas tegorocznych targów Agritechnica 20...

Kot w domu to sama radość, a kilka kotów… jeszcze więcej radości! Te niezwykle i...

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę