Biogaz_III Forum 2025

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Rolników Wielkopolski i Kujaw informuje

17 lutego 2015
Szanowni Państwo!
- od momentu zawiązania się Komitetu Protestacyjnego prowadzimy aktywne rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i jego służbami na różnych szczeblach administracji rządowej i samorządowej.
Dziękujemy wszystkim wielkopolskim rolnikom, którzy podjęli się w dniu 27 stycznia 2015 roku zorganizowania pikiet przed starostwami powiatowymi na terenie wielkopolski i przekazali na ręce starostów słuszne postulaty na temat sytuacji w rolnictwie;
- od zawiązania Komitetu Protestacyjnego przedstawiciele Komitetu sześciokrotnie spotykali się z Ministrem Rolnictwa lub jego zastępcami w Ministerstwie, brali również udział w Sejmowych Komisjach Rolnictwa. Podczas ostatniego spotkania w dniu 11 lutego 2015 roku ustalono, że w tygodniu od 16 lutego do 21 lutego spotkają się zespoły problemowe celem wypracowania kierunków działania w poszczególnych sektorach rolnictwa.
W dniu 13 lutego br. na spotkaniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego podjęto decyzję, że na czas prowadzenia negocjacji pozostajemy w gotowości protestacyjnej.
Zalecaną formą protestu jest wywieszenie flag narodowych na posesjach bądź też na sprzęcie rolniczym (ciągniki , itp.) zaparkowanym na lub przed posesją.
Uzyskaliśmy również zapewnienie Ministra Marka Sawickiego, że po zakończonych negocjacjach w ostatnim tygodniu lutego przyjedzie do Środy Wielkopolskiej, na spotkanie z wielkopolskimi rolnikami.
Kolejny komunikat zostanie przekazany w dniu 23 lutego br.
W imieniu Komitetu Protestacyjnego
Przewodniczący Komitetu
Stefan Kominek


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych ostro reaguje na działania KOWR: domaga się wstrzyma...

Strategiczne partnerstwo Uzbekistanu i Grupy X5 – nowa era w eksporcie produktów...

Wnioski po 15. Forum Rynku Nieruchomości   Rynek nieruchomości w Polsce pozostaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę