Green_Gas_2026_900

Od 1 marca można nie włączać w dzień świateł mijania

1 marca 2004

Od dzisiaj kierowcy nie muszą jeździć przez całą dobę z włączonymi światłami mijania, ponieważ kończy się zimowy okres obowiązkowej jazdy z tymi światłami przez całą dobę. Obowiązek ten powróci 1 października.

- Włączone światła zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policja zaleca więc jeżdżenie z włączonymi światłami mijania przez cały rok - powiedział Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

- Światła mijania nie oślepiają na drodze innych prowadzących, a zdecydowania zwiększają widoczność pojazdów, szczególnie w porze, gdy robi się już szaro czy na drogach biegnących przez las - powiedział Szyndler.

Policja przypomina, że kierowcy muszą nadal pamiętać o konieczności włączania świateł na drodze, gdy widoczność ulega pogorszeniu - po zmierzchu, a także podczas mgły i opadów.

Zdaniem policjantów drogówki, włączone światła są bardzo skuteczne również w ciągu dnia, bo zwiększają kontrast pomiędzy samochodem a otoczeniem. - Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy latem świeci ostre słońce, a samochody są białe lub srebrne - powiedział Szyndler.

Obowiązek jazdy z włączonymi światłami przez cały rok nakładają na kierowców przepisy wszystkich krajów skandynawskich. - U nas również podejmowano wiele prób wprowadzenia takiego prawa, ale na razie bez skutku - zaznaczył policjant.


POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę