Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

O GMO z ambasadorem USA

25 maja 2006

Polska żywność, produkowana tradycyjnymi metodami, z zachowaniem norm unijnych i światowych, charakteryzuje się wysoką jakością i wyjątkowymi walorami smakowymi - mówił wczoraj Andrzej Lepper na spotkaniu z Victorem Ashe, ambasadorem USA w Polsce.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się wczoraj z ambasadorem pełnomocnym i nadzwyczajnym USA w Polsce Victorem Ashe. Nawiązując do 240-letniej tradycji kontaktów polsko-amerykańskich, obydwaj panowie mówili o zadowoleniu z rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa. Mówiono także o dalszej współpracy, a także wyjaśnianiu wszelkich pozostałych jeszcze kwestii spornych.

Victor Ashe poruszył przede wszystkim problem wykorzystania biotechnologii w rolnictwie. Podkreślił, że wykorzystanie jej byłoby korzystne dla polskich rolników. Zwrócił także uwagę na konieczność potrzeby edukacji polskiego społeczeństwa w tym zakresie.

Wicepremier Lepper stwierdził jednak, że Polska przeciwna jest wykorzystaniu biotechnologii w produkcji żywności. Podkreślił, że działania w tym zakresie należy ograniczyć jedynie do produkcji na cele przemysłowe, jak na przykład na biopaliwa.

- Nie mamy wyników badań naukowych, które mogłyby, w długim okresie, potwierdzić brak niekorzystnych skutków GMO dla zdrowia ludzkiego” – argumentował szef resortu rolnictwa, dodając że polska żywność, produkowana tradycyjnymi metodami, z zachowaniem norm unijnych i światowych, charakteryzuje się wysoką jakością i wyjątkowymi walorami smakowymi.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę