aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa impreza branżowa w kalendarzu ogólnopolskim

5 stycznia 2016
Początek roku to czas, w którym rolnicy i sadownicy oraz potencjalni wystawcy zapoznają się z kalendarzem targów i wystaw branżowych, podejmując decyzje o swoim udziale w tych, które wydają się być najbardziej interesujące. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest wybór tych spośród nich, które zgromadzą największą liczbę wystawców tak, by zwiedzający zapoznali się z kompleksową ofertą skierowaną do producentów rolnych. Niestety, z uwagi na bogatą ofertę takich imprez jedynie nielicznym organizatorom udaje się sprostać oczekiwaniom gości. Duża liczba takich wydarzeń i to odbywających się w zbliżonych terminach powoduje niską frekwencję, zarówno w gronie wystawców, jak i odwiedzających.
Dlatego niezwykłym sukcesem okazała się pierwsza edycja Targów Agro-Power Mazury, zorganizowanych w październiku 2013 r. w Ostródzie.
W miejscu imprezy, Centrum Targowo – Konferencyjnym Warmii i Mazur Arena Ostróda, zgromadziło się blisko 100 wystawców z kraju i zagranicy, największych i najważniejszych graczy na rynku rolnym. Trzydniową imprezę odwiedziło ponad 7 tysięcy gości. Sukces to tym większy, że istniała obawa, iż organizowane jesienią Targi będą mylone przez zainteresowanych z wiosenną imprezą, którą ODR organizował w tym samym miejscu.
Targi Agro-Power Mazury to pierwsza tego typu impreza w regionie Polski północno-wschodniej. Jej ideą przewodnią była prezentacja nowych, innowacyjnych rozwiązań i trendów w branży rolniczej. Szeroki zakres tematyczny Targów obejmował m.in. maszyny, narzędzia i urządzenia rolnicze, środki ochrony roślin i nawozy, materiał siewny, pasze i dodatki paszowe, ale też komputerowe oprogramowanie dla rolnictwa, czy ubezpieczenia. Wśród wystawców znaleźli się producenci i dystrybutorzy maszyn i innych środków produkcji rolnej, przedstawiciele światowych koncernów chemicznych, firm nasiennych oraz wielu innych, działających w branży rolniczej.
Bardzo istotny okazał się też edukacyjny wymiar tej imprezy. Goście Targów mogli wziąć udział w konferencjach o charakterze naukowym. Jedna z nich poświęcona była problematyce stricte rolnej, a jej tematyka dotyczyła przede wszystkim zagadnień związanych z ochroną plantacji przed chwastami i chorobami grzybowymi. Ponadto, zaprezentowane zostało podsumowanie wykorzystania środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego PROW na lata 2007 – 2013, wraz z informacją, z jakich środków w ramach tego Programu rolnicy mogą jeszcze skorzystać.
Z uwagi na ogromny potencjał regionu w dziedzinie produkcji tzw. „zielonej energii” zorganizowana została konferencja zatytułowana „Energia ze źródeł odnawialnych – energią XXI wieku”. Jej uczestnicy uzyskali wiele ważnych informacji m.in. na temat prawnych i ekonomicznych aspektów budowy instalacji fotowoltaicznych i biogazowni, dowiedzieli się, co to są domy pasywne i energooszczędne oraz na czym polega inteligentne zarządzanie oświetleniem.
W programie Targów znalazły się też liczne atrakcje, jakich nie można spotkać na żadnych innych tego typu wystawach. To absolutny powiew świeżości. Organizatorzy postanowili wyjść poza standardy i zadbali o świetny nastrój uczestników tej imprezy zapewniając im nie tylko moc innowacji, ale także i atrakcji….   
Bez wątpienia przedsięwzięcie odniosło sukces. Nikt nie przypuszczał, że targi staną się imprezą ogólnopolską już podczas pierwszej ich edycji. Należy przy tym wspomnieć, że inne imprezy rolnicze, zakorzenione od lat w tradycji regionu nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak to inauguracyjne wydarzenie. To solidne podstawy do przyjęcia założenia, że Targi wpiszą się w stały kalendarz najważniejszych imprez branżowych w kraju.
Warto więc wziąć pod uwagę udział w tegorocznej edycji Targów Agro – Power Mazury, planowanej na październik bieżącego roku, tym bardziej, że z informacji przekazanych już w styczniu przez organizatora tej imprezy wynika, że liczba wystawców krajowych i zagranicznych będzie znacznie wyższa niż w roku ubiegłym. Tym samym, Targi Agro-Power Mazury mają szansę stać się największą i najbardziej atrakcyjną imprezą branżową, już nie tylko o charakterze ogólnopolskim, ale międzynarodowym.
Wzbogacony zostanie także program edukacyjny. Obok kontynuacji problematyki energii odnawialnej, drugim filarem merytorycznym części konferencyjnej będzie bezorkowa uprawa roli, co z pewnością okaże się tematem atrakcyjnym dla gości Targów.


   

POWIĄZANE

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

MSD Animal Health zaprasza do konkursu “Pignnovation Award”  Udział mogą wziąć u...

Rada Polityki Pieniężnej podjęła wczoraj decyzję o utrzymaniu stóp procentowych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę