Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Niepewny los

4 grudnia 2006

Zawsze były zapewnienia, że wypłaty pójdą szybko, a potem trzeba było na nie bardzo długo czekać. Agencja Restrukturyzacji zapewnia, że w tym roku tak nie będzie. Wypłata dotacji bezpośrednich rusza już dzisiaj. Wszyscy rolnicy pieniądze powinni mieć na kontach nie później niż na początku marca.

Agencja Restrukturyzacji była przygotowana na wypłatę dopłat bezpośrednich nawet przed ustawowym terminem. Ale ich uruchomienie zgodnie z prawem jest możliwe dopiero od 1 grudnia. Dziś wystarczyło tylko wykonać odpowiednią operację i do Narodowego Banku Polskiego poszło 50 tysięcy przelewów.

Grzegorz Spychalski p.o. Prezesa ARiMR: - Jesteśmy przekonani, że zgodnie z harmonogramem około 30% ogólnej kwoty należnej polskim rolnikom z tytułu dopłat bezpośrednich trafi na ich konta jeszcze w tym roku.

Dopłaty bezpośrednie w pierwszej kolejności mają zasilić budżety gospodarstw z terenów dotkniętych klęską suszy. Rolnicy przyznają, że zdecydowaną większość z tych pieniędzy przeznaczą na zakup środków do produkcji. A w obecnej sytuacji liczy się każdy grosz.

- Dochody z gospodarstw maleją systematycznie bo wzrastają ceny środków produkcji, wzrastają koszty funkcjonowania samych gospodarstw to są rozmaite koszty funkcjonowania samych gospodarstw to są rozmaite koszty o których długo by można mówić. – mówi Krzysztof Dobkowski Gierwaty. Dlatego mimo dotacji zdaniem rolników ich sytuacja wcale nie staje się lepsza.

W tym roku trafi do rolników 6 i pół miliarda złotych z dopłat bezpośrednich.


POWIĄZANE

Fotopułapka leśna kojarzy się głównie z obserwacją dzikich zwierząt, ale jej zas...

Po 2022 roku kraje z rozwiniętym przemysłem zbrojeniowym, takie jak Niemcy, Fran...

Waszyngton, 10 września 2025 r. – Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) ogłos...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę