aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie wszyscy otrzymają pomoc

9 stycznia 2003

Na Opolszczyźnie ponad 70 tys. mieszkańców korzysta już z pomocy społecznej. Nie wszyscy otrzymają wsparcie od gminnych ośrodków. W większości gmin województwa brakuje już pieniędzy na pomoc i tylko część potrzebujących rodzin może liczyć na zasiłek od 50 do 100 zł.

Coraz większa bieda panuje na PGR-owskich wsiach. Część ludzi straciła szansę na zasiłek. Najtrudniejsza sytuacja jest w małych miastach i popegerowskich wsiach. W całej gminie Lewin Brzeski liczącej 10 tys. mieszkańców z różnego rodzaju pomocy korzysta już ponad 1400 osób. Przed Świętami i po Świętach do gminnych ośrodków pomocy społecznej wpłynęło setki próśb o wsparcie.

Jeszcze gorsza sytuacja jest w gminie Pokój liczącej 5 tys. mieszkańców. Już ponad 1/3 korzysta z pomocy społecznej. W gminach na pomoc przeznaczono tyle samo środków, co w latach ubiegłych, a potrzebujących przybywa. Dołączają do nich także ci, co mają pracę. W Lewinie Brzeskim, Pokoju i w innych mniej zamożnych gminach skromnej pomocy udziela się przede wszystkim najuboższym i rodzinom wielodzietnym. Przed Świętami potrzebujący pomocy otrzymali też wsparcie od parafialnych zespołów Caritas. Kilkaset osób dostało po 120 zł od wojewody opolskiego.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę