Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Nie mamy się czego wstydzić

12 stycznia 2004

Zwiększenie tempa rozwoju gospodarczego, wzmocnienie międzynarodowej pozycji Polski i zapewnienie dobrego miejsca w Unii Europejskiej oraz poprawa stanu państwa i skuteczności jego działania - to zadania rządu na 2004 rok, jakie premier Leszek Miller przedstawił w sobotę wieczorem w telewizyjnym wystąpieniu.

Premier zapowiedział też, że rząd podejmie stanowcze działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa obywateli, a już w pierwszym kwartale tego roku opracuje nowe rozwiązania dotyczące ochrony zdrowia.

Obecnie jednak podstawowym zadaniem rządu jest - jak powiedział Miller - zagwarantowanie trwałości tendencji rozwojowej tak, by wzrost gospodarczy "stał się odczuwalny w domach, portfelach i zakładach pracy".

Premier podkreślił, że wzrost gospodarczy nie jest już tylko zapowiedzią, bo polska gospodarka rozwija się już 3,5 raza szybciej niż dwa lata temu. "To budzi respekt i uznanie. Stawia nasz kraj w rzędzie najszybciej rozwijających się państw europejskich. Ale to dalej zbyt mało. Dlatego też ten rok zamkniemy 5-procentowym wzrostem" - zapowiedział szef rządu.
Miller powiedział, że bezpieczeństwo budżetów domowych nieodłącznie związane jest z sytuacją finansów publicznych i dlatego rząd wdroży program uporządkowania i ograniczenia wydatków publicznych, który zostanie rozpatrzony przez Radę Ministrów 27 stycznia.

Według premiera, ubiegły rok był pomyślny dla prestiżu i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę