Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Nauka języka angielskiego na wsi

3 grudnia 2015
11 marca br. rozpoczął się nabór do programu „Youngster”, skierowanego do uczniów z klas trzecich gimnazjów położonych na terenach wiejskich. W VI edycji, która będzie realizowana w roku szkolnym 2013/14 ma szansę wziąć udział około 40 nowych szkół. Program realizuje i finansuje  Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a wsparcia merytorycznego udziela Wydawnictwo „Macmillan”.   Nabór potrwa do 22 marca br. Do programu dołączy około 40 szkół, które zgłoszą się jako pierwsze. W przypadku większej liczby chętnych Fundacja wprowadzi dodatkowe kryteria rekrutacji.

W ramach programu „Youngster” gimnazjaliści klas trzecich biorą udział w dodatkowych zajęcia z języka angielskiego, stanowiących uzupełnienie oraz rozszerzenie programu nauczania. Zajęcia odbywają się w podziale na małe, maksymalnie 15-osobowe grupy, odpowiadające poziomowi znajomości języka angielskiego przez uczniów. W ciągu całego roku szkolnego realizowanych jest 90 dodatkowych godzin lekcyjnych dla każdej
z grup. Fundacja zapewnia również wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne (podręczniki, materiały edukacyjne, itp.).

Celem programu jest bowiem wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich oraz ułatwienie jej dostępu do miejskich szkół ponadgimnazjalnych – właśnie poprzez uzupełniające zajęcia z języka angielskiego.

W roku szkolnym 2012/2013 program realizowany jest w 160 gimnazjach zlokalizowanych w 111 gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Uczestniczy w nim blisko 4000 uczniów, a zajęcia są prowadzone przez 194 nauczycieli.

Pierwsze zajęcia w ramach programu „Youngster” odbyły się w 2007 roku. Od tamtej pory w Programie  wzięło udział blisko 17 tys. uczniów.

W lutym br. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Wydawnictwo „Macmillan” otrzymali wyróżnienie w XVI edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Gazety Finansowej za działania prowadzone w ramach programu „Youngster” w 2012 roku.

Program „Youngster” jest finansowany przez EFRWP. Wsparcia merytorycznego udziela partner projektu –  Wydawnictwo „Macmillan”.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę