aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nasza zima zła

8 stycznia 2003

Siarczysty mróz na północy, obfite opady śniegu na południu. Zima zaatakowała z podwójną siłą. Najgorzej jest w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu. Drogi są białe i bardzo śliskie. Bez zimowych opon lepiej w ogóle nie ruszać się z domu.

Drogowcy dwoją się i troją, ale na niewiele się to zdaje. Tylko w Małopolsce na drogach – jak twierdzą służby drogowe – pracuje blisko sto pługów i piaskarek. Niestety, np. Kraków jest cały w śniegu, a szybsza jazda może się skończyć tragicznie. Najwięcej kłopotów mają kierowcy TIR-ów. Z trudem pokonują niewielkie nawet wzniesienia.

Na trasie Kraków-Zakopane kłopoty zaczęły się wieczorem. Ciężarówki nie radziły sobie z pokonaniem ośnieżonego wzniesienia w Głogoczowie, blokując obydwa pasy ruchu w kierunku Zakopanego. Potem było czekanie w korku na przyjazd piaskarek i odblokowanie trasy. "Zakopianka" jest teraz biała, śnieg wciąż pada, a najwięcej kłopotów sprawiają właśnie ciężarówki.

Rano Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie ogłosiła, że na wszystkich drogach w całym regionie zatrzymywane będą ciężarówki, które nie mają łańcuchów. TIR-y będą musiały pozostać na poboczach.

Na autostradzie Kraków-Katowice warunki jazdy są trudne. Odśnieżany jest na razie tylko prawy pas ruchu, ale i tak miejscami można tam napotkać śnieg nawiewany z pól. Lewy pas drogi cały pokryty jest śniegiem. Także na śląskich drogach kierowcy muszą uważać. Leży tam bowiem warstwa zajeżdżonego śniegu oraz błoto pośniegowe. Niemal wszędzie jest bardzo ślisko.

Na Podkarpaciu prószy śnieg, ale najważniejsze drogi regionu - 4, 9 i 19 - są przejezdne. Kto nie musi, niech dziś najlepiej w ogóle nie wybiera się samochodem do pracy. Do tych, którzy już jadą lub będą jechać, apelujemy: bądźcie dziś bardzo ostrożni.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę