Adama_poleposition_15.03_30.04

Nasza debata: Ku Czemu Zmierzamy?

19 lutego 2010
Szanowni Państwo,
PPR.pl rozpoczyna ogólnopolską internetową debatę na temat przyszłości, kierunków rozwoju oraz oceny aktualnego stanu i miejsca polskiego rolnictwa pt ”Ku Czemu Zmierzamy”.
Co nas skłania do uruchomienia takiej właśnie formy  debaty? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta:
- po pierwsze w roku 2010 odbędą się wybory samorządowe i prezydenckie, co nakazuje uaktywnić się poszczególnym partiom politycznym, które będą kolejny raz zabiegać o elektorat rolniczy, prezentując swoje wizje  i obiecując poprawę sytuacji ekonomicznej rolników. Partie polityczne, tradycyjnie jak królika z rękawa będą wyciągać „gotowe” rozwiązania, które to wdrożą niezwłocznie po wygraniu- osiągnięciu właściwego wyniku wyborczego. Tak więc znowu będziemy słuchać hasła: ludzie, głosujcie na nas, a będzie wam czyli nam na pewno lepiej. W tym miejscu właśnie będziemy zbierali opinie i informacje o zamiarach i programach tworzonych na okoliczność wyborów
- po drugie nasza internetowa debata ma na celu stworzyć możliwość wolnej wypowiedzi naszym użytkownikom i czytelnikom, rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich, ale i również tym wszystkim którzy w sprawy polskiego rolnictwa, wsi angażują się i mają na nasze rolnictwo wpływ. Będziemy prosili naszych internautów o zadawanie pytań do poszczególnych urzędujących osób, partii politycznych, agend rządowych, instytucji pozarządowych, a nasi dziennikarze będą bezpośrednio kontaktować się z adresatami i oczekiwać wypowiedzi na zadane pytania.
Tak więc PPR.PL zaprasza Państwa do wzięcia udziału w tym pionierskim projekcie. Nikt do tej pory nie podjął się w naszym kraju takiego zadania, mamy więc nadzieję, że  formuła naszego przedsięwzięcia będzie dla Państwa dodatkową możliwością wypowiedzi swojej opinii, która może mieć wpływ na kształt i rozwój rodzimego sektora rolnego i spożywczego.
 Prosimy więc o nadsyłanie Waszych materiałów, zapytań, wypowiedzi na adres redakcja@ppr.pl .
Na początek prezentujemy list naszego czytelnika z 30 maja 2009, który był inspiracją do utworzenia i uruchomienia ogólnopolskiej internetowej debaty: „Ku Czemu Zmierzamy”

POWIĄZANE

Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i ob...

Reprezentanci z Krajowej Rady Izb Rolniczych, Węgierskiej Izby Rolniczej, Słowac...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę