Nasza debata: Ku Czemu Zmierzamy?

19 lutego 2010
Szanowni Państwo,
PPR.pl rozpoczyna ogólnopolską internetową debatę na temat przyszłości, kierunków rozwoju oraz oceny aktualnego stanu i miejsca polskiego rolnictwa pt ”Ku Czemu Zmierzamy”.
Co nas skłania do uruchomienia takiej właśnie formy  debaty? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta:
- po pierwsze w roku 2010 odbędą się wybory samorządowe i prezydenckie, co nakazuje uaktywnić się poszczególnym partiom politycznym, które będą kolejny raz zabiegać o elektorat rolniczy, prezentując swoje wizje  i obiecując poprawę sytuacji ekonomicznej rolników. Partie polityczne, tradycyjnie jak królika z rękawa będą wyciągać „gotowe” rozwiązania, które to wdrożą niezwłocznie po wygraniu- osiągnięciu właściwego wyniku wyborczego. Tak więc znowu będziemy słuchać hasła: ludzie, głosujcie na nas, a będzie wam czyli nam na pewno lepiej. W tym miejscu właśnie będziemy zbierali opinie i informacje o zamiarach i programach tworzonych na okoliczność wyborów
- po drugie nasza internetowa debata ma na celu stworzyć możliwość wolnej wypowiedzi naszym użytkownikom i czytelnikom, rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich, ale i również tym wszystkim którzy w sprawy polskiego rolnictwa, wsi angażują się i mają na nasze rolnictwo wpływ. Będziemy prosili naszych internautów o zadawanie pytań do poszczególnych urzędujących osób, partii politycznych, agend rządowych, instytucji pozarządowych, a nasi dziennikarze będą bezpośrednio kontaktować się z adresatami i oczekiwać wypowiedzi na zadane pytania.
Tak więc PPR.PL zaprasza Państwa do wzięcia udziału w tym pionierskim projekcie. Nikt do tej pory nie podjął się w naszym kraju takiego zadania, mamy więc nadzieję, że  formuła naszego przedsięwzięcia będzie dla Państwa dodatkową możliwością wypowiedzi swojej opinii, która może mieć wpływ na kształt i rozwój rodzimego sektora rolnego i spożywczego.
 Prosimy więc o nadsyłanie Waszych materiałów, zapytań, wypowiedzi na adres redakcja@ppr.pl .
Na początek prezentujemy list naszego czytelnika z 30 maja 2009, który był inspiracją do utworzenia i uruchomienia ogólnopolskiej internetowej debaty: „Ku Czemu Zmierzamy”

POWIĄZANE

Największym składnikiem aktywów finansowych gospodarstw domowych były depozyty b...

Przyrodnicy z koalicji organizacji działających dla rzek zmienili we Wrocławiu o...

Dla części konsumentów robienie domowych przetworów to sposób na oszczędności. W...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę